İstanbulluların Yeni Gözdesi Sultangazi Şehir Ormanları

Okulların tatil olması ve yaz aylarının başlamasıyla birlikte Sultangazi Kent Ormanları İstanbulluların gözdesi oldu. Özellikle hafta sonu ormanlık ve mesire alanlarını tercih eden İstanbullular, Hacı Bektaş-ı Veli ve Mimar Sinan Kent Ormanı’na akın etti.

Alibey Havzasını mesire ve dinlenme alanı yapmak için harekete geçen Sultangazi Belediyesi ilk adımda Hacı Bektaş-ı Veli Kent Ormanı’nı 2010 yılında hizmete açmıştı.  Sultangazi Belediyesi ikinci adımda ise Mimar Sinan Kent Ormanı’nı düzenlenen törenle Mayıs ayında İstanbulluların hizmetine sundu.

Alibey Havzasında toplam 1600 dönüm alanı kapsayan Sultangazi Kent Ormanları kısa süre tüm İstanbulluların gözdesi oldu. Okulların tatil olması ve yaz aylarının başlamasıyla birlikte Sultangazi Kent Ormanlarına İstanbullular akın etti.

Ormanlık ve mesire alanlarını tercih eden binlerce İstanbullu, Hacı Bektaş-ı Veli ve Mimar Sinan Kent Ormanı’nda ağaçlar altında ve Alibey Havzasının muhteşem manzarası karşısında piknik keyfini yaşıyor.

Sultangazi Kent Ormanında bulunan sosyal donatı ve fonksiyon alanları ise şunlar:

-Çocukların eğlenip hoşça vakit geçirebilecekleri macera kompleksi, tırmanma oyun grupları ve engelli çocuklarımızın da oynayabilecekleri oyun grupları

-Vatandaşlarımızın piknik yapabileceği alanlara piknik masaları konuldu ayrıca çeşmeler yapıldı.

-Vatandaşlarımızın kullanabilmesi için ahşap mescit, şadırvan ve tuvaletler

-Futbol, basketbol, voleybol ve tenis sahaları

-Baraj manzarasının doğal güzelliğini seyredebilmek seyir kuleleri

-Açık hava sinema alanları ve amfi tiyatrolar


Copyright © 2015 - Sultangazi Kent Ormanı empatidesign