İzcilik Kampı

İzcilik kısaca ; çeşitli  yaş  gruplarındaki gençlerin zihinsel, fiziksel ve karakter gelişimine katkıda bulunmak ve doğa sevgisini aşılamayı amaçlayan bir gençlik faaliyeti. Ormanda sessizce yürümek, görünmeden hayvanları izlemek, arazide yolunu harita ve pusula yardımı ile bulmak, yıldızların altında bir çadırda uyumak izciliğin olmazsa olmazları.

İzcilik, çocuk ve gencin grup içinde ve bizzat doğanın kucağında eğitilmesiyle karakter, beceri, sağlık, mukavemet, cesaret gibi konularda daha iyi ve daha çabuk eğitilebilecekleri fikrinden doğdu. Kişinin eğitimi, bedenen ve fikren olduğu kadar ahlaken de büyük önem taşır. Bu nedenle de izcilik ahlak eğitiminde aktif bir metot olarak kabul edilir.

Sultangazi Belediyesi, Türkiye İzcilik Federasyonu ile ortaklaşa düzenlediği İzcilik Kampı’nda 10-16 yaş grubundaki öğrenciler, aldıkları eğitimler sonunda izciliğe ilk adımlarını attılar.

Öğrencilere doğal hayatta yaşam koşullarının sağlandığı kampta, okçuluk, dağ bisikleti, ip düzenekleri, oryanting, paintball, tırmanma duvarı, hike, trekking, mayın tarlası ve hazine avı gibi oyunlar ve sportif eğitimler verildi.

8’er kişilik obalar halinde eğitimlerini alan izciler, akşamları da ateş etrafında toplanarak arkadaşlarına hazırladıkları skeçleri sundular.

Kamp ateşinin yakılmasıyla başlayan veda gecesinde ise öğrenciler bir taraftan misafir obalarla birlikte skeçler sunarak eğlenirken diğer taraftan kamptan ayrılmanın burukluğunu yaşadılar.

İzcilik kampı her yıl çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet etmeye devam edecek. 


Copyright © 2015 - Sultangazi Kent Ormanı empatidesign